INTEK 2000L na "F - konektor.

 

-Ze všeho nejdřív si zakoupíme panelový F-konektor, který se mi jevil ze všech druhů ten nejvhodnější pro přestavbu do staničky INTEK 2000L a INTEK 4000L. Konektor je z jedné strany plochý, což je výhodné, jelikož v obalu staničky v místě kde dřív byla anténka jsou dva výstupky(zámky), které tam jsou proto, aby držely původní anténku proti vytržení. Naproti ploché straně stačí jen trochu čtyřhranným pilníčkem vypilovat drážku asi 2mm hlubokou a konektor nám krásně pasuje do obalu. Trochu ohneme živý vývod s konektoru a vložíme ho do jedné půlky stanice tak, aby se dal připájet do místa, kde byla pružinka anténky zastrčena.
-Vše je velmi dobře pochopitelné s připojených obrázků. Na konektoru je nasazeno letovací očko, které rovněž vyhneme tak, aby se dalo připájet na stínící plech zesilovače. Je to velmi důležité, aby konektor byl uzemněn, jelikož tak bude vlastně vytvářet protiváhu pro anténky.
-Tištěný spoj bychom měli před pájením uzemnit a pájet pomocí mikro pájky ne trafo pájky! Pokud se nám to vše podařilo, můžeme přidat druhou polovinu obalu a sešroubovat k sobě. Ještě konektor přitáhneme matkou k obalu.
-Hurá máme konektor ve stanici!! Výhody nesporné! Lepší dosah, příjem, možnost přidat kabel k anténě na střechu, nebo jen tak do ruky malou anténku YAGI, Hábečko či nějakou jinou a hlavně možnost "LABOROVAT".

 

                                                                                              ALINCO DJ S45 CQ

 

-Zdravím, výměna anténky za konektor - horor. Anténkou netočte, nemá to smysl, jelikož je zapuštěna do obalu ve čtvercovém osazení!!
- Kdo nemá speciální klíče musí matici, která drží anténku odvrtat, teda ta moje nešla odšroubovat! I tak je třeba celou desku dostat z obalu ven, aby se dal nasunout konektor SMA.
-Deska ještě drží kromě dvou šroubku, na hřídelce potenciometru, který je přišroubován podobnou matici!

-Pokud seženete konektor SMA s maticí zespod, máte vyhráno, nemusíte desku vytahovat.

 

                                                                                 Pendrek z původní anténky ALINCA

 

-Když už máme ve stanici konektor SMA nemohli bychom  vysílat bez anténky, proto je nutné nějakou anténku vyrobit.
-Třeba nějakou seženete, nebo už máte.

-Kdo nemíní někdy stanici dávat do původního stavu, může si třeba takhle upravit originální anténku.

-Původní konektor, nebo spíše by se dalo říct závit ve kterém je anténka ucvakneme štípacími kleštěmi a anténku přiletujeme k živému konci SMA krimpovacího konektoru - samci, pomoci kousku drátu.
-Není třeba krimpovací kleště, stačí jen dobré epoxidové lepidlo a po zatvrdnutí, může na konektor natáhnout nějakou krytku, nebo stahovací bužírku, ale i bez toho všeho vypadá anténa dobře.

 

                                                                                            INTEK 4000 ML                         

 

-Zde je jako z fabriky předělaná stanička na konektor, to koukáte co? Dalo by se říct, Profesionální práce!
-Konektorky se dá dělat různými způsoby, někdo je přilepí termo lepidlem, aby se mu neviklaly ve stanici a někdo třeba jen přitáhne matici.
- Ne do každé stanice pasuje konektor BNC - je dosti velký a na malé stanici vypadá dost nápadně! F konektor pasuje skoro do každé a je cenově velmi výhodný.

-Hezký, malý, používaný v profesionálních stanicích je konektor SMA, ale je dosti drahý.

 

                                                                                             MOTOROLA  T 5412             

 

-Fantazii úpravě stanic pro vložení konektoru a antének se meze nekladou.
-Motorola s chytře schovanou teleskopickou anténkou, stačí jen vyseknout dírku o průměru teleskopky do původního krytu anténky a hotovo!
-Po složení vypadá stanička jak by ani nebyla upravená a při tom má plnohodnotnou anténku 1/4 lambda, ke které se teď většina výrobců přiklání a své stanice touto anténkou vyrábějí.

 

                                                                                              HOFFER 103                            

 

-Jak je vidět každou staničku můžete upravit k svému obrazu, tuhle staničku má pár mých známých a jsou to super staničky, mají hlasitou modulaci.

-Hoferka je hodně rozšířená stanička a BNC konektor na ni celkem dobře vypadá, má ještě také scrambler - což znamená utajovač hovorů.

-Modulace lidského hlasu je digitalně zakódovaná a pokud jiná stanice tento scrambler nemá nerozumí co si mezi dvěma stanicemi se scramblerem povídají účastníci vysílání. 

 

 

                                                                                             HOFFER GS 100                            

 

-Tak co říkáte?

-Pěkně to ten Renda udělal že? A ta anténka je jako z Fabriky super!!

 

 

                                                                                             ALINCO DJ  S45                            

 

-Tady je doslova chirurgická operace vložení konektoru SMA do stanice