ZDE MŮŽE BÝT INFORMACE, NEBO ČLÁNEK OD VÁS. 

4.4.2008

V sobotu 17.5.2008 od 12 do 17 hod. (LEČ)
proběhne akce :

„Moraváci na kopec“

Kdo máte nohy, ruce a radiostanici - vyrazte na portejbl, - nějaký ten kopeček ve vašem okolí určitě je.
Vysílat se bude na PMR, CB i HAM pásmech. Nejde o body ani o lámání rekordů, jen se pozdravit a pokecat si.


16.9.2007
-Proběhla úprava rubriky Radiostanice, kterou jsem přejmenoval na Recenze. Ano budou tam mé mini recenze na radiostanice a zkušenosti z jejich provozem.

14.6.2007
SETKÁNÍ

-Přátelé, kteří jste "praštění anténou" pojďte na setkání na Bezručovou vyhlídku v Sedlištích u Frýdku Místku, která se uskuteční 30.6.2007. Jedná se o setkání, kde můžete vysílat, vyměnit své zkušenosti a také se zbavit některých věcí, které se týkají našeho skvělého koníčka: antény, součástky stanice atd. popř. i menší úprava stanice na počkání - konektor, rozšíření atd. Čepované nápoje včetně BIREL píva a  bufet na místě, jakož i WC. Majitel nemá námitky proti postavení vlastního stanu.

-Dostupnost autem, kolem i pěšky!! Vezměte sebou i rodinné příslušníky.
Možnost parkování u kostela cca 5 minut pěšky.
Trasa: od Šenova směr Frýdek Místek do Sedlišť, nebo opačně z Frýdku Místku do Sedlišť. 
    

 Tuto informaci předej svým kamarádům.


19.5.2007

Dnes jsme se rozhodli zkusit zdolat SMRK v Beskydech - můžete se na nás brejkovat na PMR 7 kanále.


6.4.2007


V minulém týdnu jsem již byl na kole na pár místech, takže začínám psát další stránky o mých expedicích. Během wíkendu snad již budou některé nové zde na webu. Těším se na Vaší případnou návštěvu.

21.3.2007

Milí přátelé a milovníci vysílání na PMR pásmu. Vězte, že již brzy bude Jarní štafeta a máte jedinečnou možnost se ji také zučastnit. Přijďte mezi nás a radujte se spolu s námi v éteru rádiových vln.
zde na těchto stránkách je možnost se přihlásit:   
Exp.Brtník - PMR Štafeta - PMR Štafeta

PS. Štafeta již byla uzavřena!3.11.2006

Tak jak to vypadá s expedičkama ?
-Asi jsme už s nimi skončili co? Zima na krku, fouká studený vítr a je dost chladno. Ještě jsem měl štěstí, že jsem stihnul s Petrem Petřvald poslední krásný teplý den na KNĚHYNI. viz. moje stránky. Stromy jsou již skoro bez listí a může se klidně stát, že již nebudete slyšet toho koho jste slyšeli a naopak budete slyšet toho, koho jste dříve neslyšeli. Ano změnily se odrazné plochy, tak tedy přeji všem co nejvíce spojeníček v éteru na PMR i CB.


28.10.2006

-Čantoryja se nekonala, ale byli jsme na KNĚHYNI  a již zde brzy bude expedice z této krásné kóty.
   Expedice již zde je!!


26.10.2006


-Zítra, to je 27.10.2006 jedeme -  Láďa Slávie + Petr Petřvald + Radek Havířov na Expedici:
 VELKÁ ČANTORYJA. 996 m.n.m . Budeme vysílat okolo 12.00hod. PMR Ch-7.
 


23.9.2006


Tak a jsem doma na QTH, výlet byl super a byl jsem na kopečku Velký Javorník JN99BM - 918m.n.m
Expedice z Velkého Javorníku bude na stránkách do dvou dnů      Expedice již zde je!!


22.9.2006

V Sobotu 23.9.lezu na kopec, na který? To se ještě uvidí, ale kdo bude chtít může mě slyšet na:
 PMR - CH-7 a CB-35 okolo poledne.
 


16.9.2006

Láďa Slávie Havířov, budu v Sobotu na "Javorový JN99HO 1032m".
na PMR CH-7                             Expedice již zde je!!


15.9.2006


-Na Vědomost se dává !!!
Dlouholetý DXman PETR BORY PLZEŇ opět vyráží na cesty.-Tentokrát bude vysílat od 17.9. do 30.9. vždy od
16..-18.00 hod.z MALORKY.Kontakt na CH 1 -C- modulace FM a Frekv. 27.555 - SSB-.
Na požádání zašle QSL lístky.
-73 !-Václav-Místek

10.9.2006

Tak a štafeta je za námi, kdo má zájem může si o ní přečíst na CB - foru :  
Tuto sobotu o 21:00 na PMR kanále č. 4.

Přihlásilo se celkem 62 posádek, za nimiž se schovává téměř devadesát jednotlivců ze všech expedic. Trasa štafety by měla být 3464km dlouhá a pokud se nám to podaří půjde o rekordní zářez.

Velký počet aktérů mě přivedl k jistým změnám. Štafeta nejdříve zavítá na východ, prolétne Moravou i Slovenskem a na finále zamíří zpátky do Čech. To znamená že půjde o uzavřené kolečko, kdy poslední stanice v pořadí č. 61 (Tomáš Borotín) bude předávat zpět na mě do Krkonoš (č.1). Kolečko potom poběží zpátky opačným směrem.

V prvním kole přihlášený účastník sděluje své pořadové číslo, volačku a pozici (lokátor, nadm. výšku…) a snaží se předat na dalšího v pořadí. Ve zpátečním kole kromě základních údajů může účastník přidat i krátké info o tom jak slyšel své kolegy a nějaké ty perličky ze svého okolí...

Předpokládaný čas trvání štafety je cca 90 -120 minut. Kdyby se štafeta neuzavřela do 23:00 bude pomocí výhodněji položených stanic (Černá hora, Slamník, Praděd, Velká Javorina a Klínovec) prohlášena za ukončenou. Tento krajní limit není jistě omezující v tom abychom nějak při předávkách spěchali - o tom to není. Štafeta zůstává zábavnou akcí v které tentokrát vítáme i několik nováčků. Nechť se vám všem akce líbí !

O dodržování provozní kázně během letu štafety se asi rozepisovat nemusím, poprosil bych i nepřihlášené aktéry (posluchače) aby respektovali průběh kolečka a nevstupovali do něj zbytečnými otázkami. Domlouvejte prosím vše nutné po 21h. mimo kanál č. 4.

Příjemnou zábavu a fajn spojení přeje

Jerry Nové Město.
 3.9.2006


-V Neděli bude vysílat Z KRÁLICKÉHO SNĚŽNÍKU - STANDA KRÁLÍKY- vítěz PIKADORA!!, máte možnost vyzkoušet dálkové spojeníčka!!! Bude vysílat kolem poledne, tak buďte na poslechu na PMR-CH-7.
 


3.9.2006


-
V Neděli jedu do Slovenské republiky na Velkou Fatru - KRIVÁŇ- budu tam z Radkem Havířov vysílat na PMR- CH-7. Tak máte možnost udělat si mezinárodní spojeníčka!! Láďa Slávie. NEKONÁ SE!! NEKONÁ SE!! žel dříve jsem nemohl informovat -nedalo se připojit na web!!
 


9.9.2006

-Budeme dělat expedici "LAZBY"na portable Prašivá 706m JN99FP. Láďa Slávie Havířov + Zbynďa Beskyd Havířov. Budeme hulákat na PMR-CH 7 . Předběžně od 16.00 hod.Těšíme se na Brejky.
 


1.9.2006
 
-Kdo máte zařízení pro příjem KV/jste SWL/na AMA pásmech upozorňuji na KV polní den, který začíná 2.9.v 15 hod a končí 3.9.2006 v 15 hod na pásmech: 160-10 m mimo WARC pásma. Předávaný kód RSW/T/.
 


25.8.2006


- Pozor- tomu kdo to ještě neví a chtěl by se zúčastnit soutěže PMR štafety!
*** Poslední letošní PMR štafeta ***
Startuje v sobotu 9.9. ve 21.00 na kanále č.4.
Je určena pro všechny fandy z České a Sovenské republiky - propozice obdrží zájemci  po přihlášení na příslušné stránce:          
 


24.8.2006


- Lezu na Prašivou - kdo chce může mně slyšet na PMR-CH-7
 


22.8.2006


- Opět lezu na kopec, kdo chce může mně slyšet na PMR-CH-7  
- bylo to na Solárku 710 m.u Frýdlantu n/O a Skalku 964 m.          Expedice bude na stránkách do konce týdne.
 


19.8.2006


-
Lezu na nějaký kopec, kdo bude chtít, určitě mně uslyší na 7 CH-PMR --bylo to na Lysou horu.
 


14.8.2006

-V Sobotu mě moje rodinka vytáhla opět na Radhošť. Na aktualizaci se pracuje a během dvou dnů zde bude něco bližšího z 2. expedice na Radhošti a Pustevnách - snad i pár fotek. Takže zatím toto a trpělivost pro nedočkavce - důchodci moc času nemají.
 


12.8.2006

 

- P I K A D O R    2006   JE MINULOSTÍ   JAKÝ BYL ?
- Dle mého názoru fajn se vším co k tomu na pásmu patří.Gumáci přišli,na kanálu č.2 vyváděl Metalista a na pětce frčel opakovač-zkrátka normál.
- Počasí tentokrát nepřálo a tak ti co slibovali kopečky zůstali doma/  Jarda Dobrák/. Naopak Láďa Slavie Havířov a Bedřich Palkovice se nenechali odradit a bylo to na pásmu znát.Z příznivců kanálu 7 nebyla účast na kopečcích valná, ty závodníky na Pradědu a jinde nepočítám. Kladem byla přítomnost JERRYHO Nové Město coby kontrolní stanice a jinak organizátora PIKADORA 2006 v Jeseníkách, kde rozdal bonusové body. Pevně věříme, že jej uslyšíme v příštím roce u nás v BESKYDECH, soutěžícím z našeho regionu přijdou nějaké ty body vhod. Řada účastníků vůbec neměla povědomost o tom, co se to na pásmu děje a že se nějaká soutěž Pikador koná. Ono to bylo ovlivněno tím, že Jerrymu zhavaroval počitač, takže nestihl uzávěrku „Výzvy na kanále“ a jeho WEB všichni nenavštěvují-nemají počitač. Pro info: www.volny.cz/cb16/.
-Proto patří dík těm, kteří to rozhlásili jak se dalo a dopadlo to jak to dopadlo-tj.celkem dobře i když  někteří známí PMRkáři ač vyrozuměni nepřišli a naopak se objevila řada těch s nimiž se jaksi nepočítalo  a jejich účast byla příjemným překvapením.
-Všem zúčastněným, kteří rozdali body soutěžícím/jejich počty do poslední chvíle Jerry tajil/patří upřímné poděkování.Více se dovíme ve „Výzvě na kanále a Jerryho webu“.
- Neoficiální informace hovoří o tom, že asi 80 příznivců PMR z okruhu Ostravy, Havířova, Karviné, Třince a okolí přišlo a akci podpořilo.
-Každopádně podle prvních ohlasů převládl názor, že to byl prospěšný počin a měl by se opakovat v podstatě za stejných podmínek avšak s lepší propagací. Jednokolovka vyhovuje, čas a termín taky, jednoduchost vedení staničního deníku je prospěšná . Po prvních zmatcích a náporech brejků se situace postupně uklidnila a okolo 22 hodiny se PMR pásmo ocitlo v hladině normálu. PMR 
-Memoriál Milana 42 Hradec Králové-PIKADOR 2006-soutěž pro širokou veřejnost, které se může zúčastnit každý uživatel PMR stanice je dobrým počinem a Jerry Nové Město zasluhuje pochvalu za organizaci.

-Vy všichni-anténou praštění přijďte zas na pásmo i když zrovna nebudeme soutěžit, ale jen tak plkat o všem možném jak už to tak chodí.                                            
-73- Václav-Místek-SOBOTA 5.8.2006

 
-
OD 20.00 DO 24.00 HOD.NA VŠECH KANÁLECH PMR !!!!
URČENO PRO VŠECHNY PŘÍZNIVCE A UŽIVATELE PMR,KTEŘÍ SI CHTĚJÍ OVĚŘIT JAK JIM TO CHODÍ NEBO  SE ZÚČASTNÍ SOUTĚŽE.
PŘIJĎ I TY VE 20. HOD.NA KANÁL Č.5 - PMR KDE SE DOVÍŠ VÍCE !!!!!
UVĚDOM VŠECHNY SVÉ ZNÁMÉ!!!
-Václav-Místek-
 


7.7.2006


- Zdravím všechny návštěvníky mého webu.
Zítra tj.8.7.2006 v sobotu pojedu na hory a budu zkoušet vysílat na PMR - 7 CH . Začnu tak kolem 10-11 hodiny dopoledne, tak se těším na případné BREJKY.   
-Láďa Slávie Havířov-
 


20.6.2006
 
- KAMARÁDI, POKUD POČASÍ DOVOLÍ,
TAK Z PÁTKU NA SOBOTU 23-24.6.2006 BYCHOM MĚLI VYSÍLAT Z ČERVENÉ HALDY OD ZOLOGICKÉ, TAKŽE DOUFÁM, ŽE NĚKOHO Z VÁS V SOBOTU RÁNO USLYŠÍME, VYSÍLAT BY SE MĚLO ZAČÍT OKOLO 02 HOD. RÁNO CCA DO 08:30 HOD.    CB- CHANNEL 13    PMR - CHANEL 7 - 4
SLOŽENÍ EXPEDICE : NEPTUN, MÉĎA, JEŽEK A MOJE MALIČKOST A MOŽNÁ NĚJAKÝ TEN HOST  :-)
- EXPEDICE  FOROT- 
 


16.6.2006


-
Zítra to je 17.6.2006 jedu se svou rodinkou na Pustevny a vyjdeme si procházkou i na Radhošť, beru sebou Alinco  DJ S45 se čtvrtkou anténkou a také Alinco DJ 596 rovněž se čtvrtkou anténkou budu na 7 Kanále pro dálkové hovory a nezapomenu i na ALLAMAT 27  zkusím CB - CH35. Těším se na spojení a na případné Brejky, máte možnost vyzkoušet jak daleko se dovoláte se svýma staničkami a jak se Vám podařila udělat nějaká ta Anténka vlastní výroby - tak se pak ozvěte.
-Láďa Slávie Havířov-
 


-OZNAM všetkým milovníkom DX-ov!-


- V dňoch od 3.7.2006 do 15.7., každý lichý deň bude vysielať cébečkár
PAVEL JIHLAVA zo zahraničia, konkrétne z Korziky a Sardínie na
kmitočte 26,760 MHz USB ráno o 8h, 12h, POOBEDE o 16h a pravdepodobne V posledný deň pobytu o 20h -
to vždy na obľúbenom kmitočte USB 26,760 Mhz -/KANADA/.
Zapnite si stanice a zapojte sa do denníka spojení Pavla Jihlava s Českom, Moravou a so Slovenskom.
Viac informácií nájdete na stránke:
www:sweb.cz/agnesa v podtitule: OZNAMY.
-Kosačka Horné Chlebany-
 


 
- Lietam motorový paragliding
 a v prilbe mám zabudovanú staničku, ktorou robím spojenia „vzduch - zem“, hoci aj 100km! Ak budete v lete plánovať nejakú expedíciu na ktorej budete pracovať aj v pásme PMR, pošlite mi mail, ak budú v podvečerných hodinách dobré podmienky, môžeme skúsiť spojenie.
 Môj problém je, že počas letu nedokážem scanovať a prepínať kanále, preto zvyčajne „sedím“ na PMR kanáli 7, keďže tento používajú aj teplovzdušné balóny z Trenčína.
-Na pekné spojenia „zem - vzduch“ sa teší
-Milan Tesáre. 73!  e-mail:                                    
milan.ziak@sews-e.sk
-(Okres Topoľčany)