Anténka Duhovka

 


- Zajímavý název, že? Hned Vám vysvětlím o co jde. S touto anténou Duhovkou jsem se poprvé setkal, když jsem se snažil marně nabrejkovat na 7. kanále PMR a skoro marně. Nakonec se ozval FRANTA DUHA PORUBA a říká: proč si tam nedáš nadstavbu ? Já říkám: co to je ? Sdělil mi o co jde a já to hned vyzkoušel. Od té doby jsem tuto jakoby anténu poradil  mnoha lidem a všichni jsou spokojeni s jejím výkonem.
- Postupem doby se tento název
DUHOVKA vžil podle FRANTY DUHA PORUBA, který neustále bádal a stříhal a spotřeboval metry drátu a nakonec udělal tuto fantastickou věc!!

-Za málo peněz, hodně muziky!!

 

 

- Budete potřebovat měděný izolovaný drát o průměru 1.5 mm asi 71 cm dlouhý. Tento drát postupně navinete  nejlépe přímo na anténu staničky, můžete i na nějakou vařečku stejného průměru jaký má anténa na staničce. Vinete 7,5 závitů a pak ohnete směrem nahoru, jak je to na obrázku. Konec toho rovného prutu ukončíte ve vzdálenosti 34 cm od posledního závitu očkem - důvod? Abyste někomu při vysílání nevypíchli oko, nebo obě !!

 

 

- Pak již jen stačí tento výtvor nasadit na anténku staničky a vyzkoušet vysílání a příjem. Určitě každý bude překvapen tím velkým rozdílem v příjmu a dosahu staničky!!

 

 - Ti, kteří chtějí mít co největší  zisk této jakoby antény, mohou ještě doladit na čichátku, které jsem popsal v jiné kapitole.
PS.
-Ještě můžete vyzkoušet tímto návlekem po anténce staničky pohybovat nahoru a dolů a tak zjistit v kterém místě je nejlepší příjem. Tuto super věc jde použít i na jiné stanice!!
 

Dodatek!!

- Duhovka je super anténka  jenže ta co jsem popsal je dělaná na INTEKA. Třeba na Hofera jelikož má tlustější pendrek má méně závitů. Doporučuji 71 cm drátu udělat malé očko proti vypíchnutí oka o průměru 0.5 cm potom  drát  ohnout v délce 34 cm o 90* a začít motat od vrcholku pendreku směrem ke stanici - těsně  závit za závit až do konce. Pak to musí chodit!!